• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Aveeno позитивно зрачи дневно навлажнувач на лицето Широк спектар SPF 15

Aveeno позитивно зрачи дневно навлажнувач на лицето Широк спектар SPF 15

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Aveeno позитивно зрачи дневно навлажнувач на лицето со широк спектар SPF 15 сончање помага дури и тонот на кожата и текстурата да се открие природно зрачна кожа. Со тон што ја корегира формулата соја, оваа дневна навлажнувач на лице со сончање е дизајниран да биде брзо апсорбирање и лесен. Исто така, се покажа дека помага во подобрување на тонот и текстурата на кожата. Авеено позитивно зрачи со крем на лицето со широк спектар SPF 15 е без нафта, хипоалергичен, неседогени, не-мрсни и слоеви добро под шминка. Формулирано без оксибензон, широк спектар SPF 15 сончање за да помогне во заштитата на кожата од понатамошно оштетување на сонцето доколку се користи како што е насочено. Со Aveeno позитивно зрачен дневен навлажнувач, за само 4 недели, кожата изгледа посветла и повеќе зрачна додека се чувствува мека и навлажнета. Aveeno позитивно зрачи дневно навлажнувач на лицето со широк спектар SPF 15 сончање помага дури и тонот на кожата и текстурата да се открие природно зрачна кожа. Со тон што ја корегира формулата соја, оваа дневна навлажнувач на лице со сончање е дизајниран да биде брзо апсорбирање и лесен. Исто така, се покажа дека помага во подобрување на тонот и текстурата на кожата. Авеено позитивно зрачи со крем на лицето со широк спектар SPF 15 е без нафта, хипоалергичен, неседогени, не-мрсни и слоеви добро под шминка. Формулирано без оксибензон, широк спектар SPF 15 сончање за да помогне во заштитата на кожата од понатамошно оштетување на сонцето доколку се користи како што е насочено. Со Aveeno позитивно зрачен дневен навлажнувач, за само 4 недели, кожата изгледа посветла и повеќе зрачна додека се чувствува мека и навлажнета.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ