• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Први најважни работи од Nuk 6-парчиња Подгответе се и сет за напојување

Први најважни работи од Nuk 6-парчиња Подгответе се и сет за напојување

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Првите најважни работи од страна на Nuk 6-парчиња Подготвени и сет за напојување е совршен пакет за транзиција на вашето бебе од шишето во домашна храна за бебиња. Поддршката за замрзнувач нуди флексибилни прегради за лесно да се појават порции порции за јадење. Nuk Mash и Serve Set им овозможува на секоја мајка да претвори овошје и парен зеленчук во домашна храна за вашето бебе. Комплетот е полн со 4 меки лажици залак со меки совети за силикони кои се нежни на непцата на бебето. Сите предмети се безбедни машини за миење садови и без БПА. Ние го сменивме името на брендот и дизајнот на пакување! Првите најважни работи од Nuk ™ го заменија името на брендот Gerber® на многу наши предмети. Сè уште ќе го добиете истиот, одличен производ, но бојата или пакувањето може да се разликуваат . Вклучува 1 флексибилен фиока за замрзнување, 4 меки лажици за залак и 1 каша и сад за сервирање. Меша и сервирање сад го олеснува овошјето и пареа зеленчук; Може да се користи дома или во движење. Секоја лажица за новороденчиња има мек силиконски врв кој е нежен на забите и непцата. Флексибилната фиока за замрзнување е одлична за замрзнување на мали делови од храна за бебиња; Замрзната храна лесно се појавува од флексибилна послужавник. БПА-без и безбедна машина за миење садови. Боите може да варираат.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ