• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Јакната за меки и големи машки и големи машки јакна, до големина 3x

Јакната за меки и големи машки и големи машки јакна, до големина 3x

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Ако сте активни во текот на денот и ви е потребна заштита од време на дишење, испробајте ја јакната со качулка со качулка со качулка. Јакната е отпорна на ветер и отпорен на вода додека одржува дишеност, направена од 100% рециклирана ткаенина од полиестерска мека. Без разлика дали сте таму пешачење и велосипедизам, или само го шетате кучето или се упатувате во градот, оваа јакна се чувствува како што треба. Направено со рециклирани материјали : школка направена од 100% рециклиран полиестер. Обвината за отпадоци од вода штити од лесен дожд или снег. Интегриран, прилагодлив аспиратор за брзо и прилагодено вклопување. Школка отпорна на ветер има ентериер со мек допир за додадена топлина. Ткаенината за дишење нема да се здобие со милост додека работите пот. Активното вклопување на отворено овозможува голема слобода на движење. Внатрешни џебови на градите, затворени за дополнителна безбедност. Удобните џебови со патент со рака го одржуваат студот. Материјал : Надворешна обвивка : 100% рециклиран полиестер врзан со DWR, 5 K водоотпорен/3 K дише. Инструкции за нега : Машинска миење. Земја на потекло : Виетнам.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ