• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Сет за велосипеди за деца со жилет, розова црна боја

Сет за велосипеди за деца со жилет, розова црна боја

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Заштитната подлога за деца со мулти-спортско дете поставено во розова и црна боја е одлична за уметничко лизгање, велосипедизам, тркалање, итн. Нека вашето дете ужива во каква било активност што им се допаѓа без страв дека ќе се повредат. Овој сет на подлога за деца со жилет содржи чувари на коленото, лактот и зглобовите што ќе ги чуваат вашите малечки безбедни на сите нивни авантури на отворено. Тие имаат густо амортизирање на пена за да помогнат во апсорпција на влијанието, како и тврди пластични капачиња за да го заштитат вашето дете за време на различни активности на отворено. Flex Velcro Rip-отпадите ги одржуваат влошките безбедно на место додека тие се во движење без да го ограничат движењето за да можат слободно да возат. Сетот за розови и црни жилет е дизајниран да му помогне на вашето малечко да остане безбеден додека ја совладува уметноста на возење или уметничко лизгање. Направено да обезбеди поддршка и удобно вклопување. Тие се направени да одговараат на децата од пет до осум години. Сетот исто така прави одличен подарок за оние возачи на велосипеди за почетници или скејтери во вашиот живот. Подлога за деца со мулти-спортско дете, розово/црно : соодветно за уметничко лизгање, велосипедизам и многу повеќе. Flex Velcro ленти безбедни влошки во место без ограничување на движењето. Внатрешни перничиња од пена со обликувани капачиња. Комплетот вклучува 2 влошки на коленото, 2 влошки на лактот и 2 чувари на зглобовите. Одлична поддршка и удобно вклопување. Наменето за возраст од 5 до 8 години.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ