• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заеднички топка за гаранција

Заеднички топка за гаранција

 
DEN 2758.08

Количина на стоки
Достапно на барање

TRW топката на топката TRW го поставува стандардот во рамките на задниот дел, со тестови што ги надминуваат обичните за да се обезбеди секој дел од шасијата што го произведуваме ги исполнува строгите стандарди за квалитет на производителот на возилото, во согласност со спецификацијата на оригиналната опрема. За да се осигураме дека нашите делови можат да одат на растојание, TRW ги користи на тестовите на патот и најнапредните машини за тестирање достапни, како во нашата оригинална опрема, така и со задните капацитети, како и со независни лаборатории за тестирање. Значи, можете да бидете сигурни дека деловите TRW се тестираат за вашата безбедност. Features and Benefits : Long lasting dust covers made from the highest quality rubber that eliminate dust and water from entering the ball joint Low friction plastic bearings that enhance damping and reliability Manufactured using forged or cold formed steel Two-seat design is standard, and eliminates the Потреба за пролетен врв на игличките на топката се полирани со сол за спреј за сол (240 часа) динамичен тест и тест за еластичност Оригинална опрема за квалитет на хардвер додатоци за инсталација на хардвер TRW 3/36 гаранција топка спој на топката.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ