• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Печениот црвен пиперка на чичко Бен, кафеав ориз и quinoa, 6oz

Печениот црвен пиперка на чичко Бен, кафеав ориз и quinoa, 6oz

 
DEN 41.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Печен црвен пипер кафеав ориз; Браун ориз на квиноа, Бен; Киноа печена црвена пиперка помага да се претворат обичните оброци во нешто извонредно. Плус, тоа е дел од добро избалансирана диета. Тој е малку со маснотии, а исто така ги има и овие други нутриционистички придобивки : без холестерол без заситени маснотии без конзерванси Добар извор на карактеристики на производи со влакна „совршени секој пат“ ?? Ароматизирани зрна. Добијте рецепти и повеќе да нè најдете на Facebook, Twitter, You Tube и Pinterest Што е внатре . Упатството за дневни количини (GDA) обезбедуваат брзи, лесни и јасни информации за исхраната за да ви помогнат да донесете информирани одлуки за храната што ја јадете. За да дознаете повеќе посета, изберете My Plate.gov кутија - рециклирајте ве молам рециклирајте?


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ