• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Хаиер 10к БТУ преносен воздух cndtnr

Хаиер 10к БТУ преносен воздух cndtnr

 
DEN 3519.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Haihpp10xct останете кул и дишете посвеж на воздухот со овој преносен климатик на Haier 10,000 BTU. Ладењето, дехидифицирањето и карактеристиките на вентилаторот сите во еден ви овозможуваат да уживате во удобна летна околина со еден уред. Напојуван со обилен капацитет за ладење, слободната единица темелно лади на површина до 350 квадратни метри. Покрај тоа, две брзини на вентилаторот, програмабилен тајмер и далечински управувач овозможуваат удобно регулирање на климата. Искористување на технологијата за само-испарување, каде што водата е извлечена од воздухот во единицата за време на процесот на ладење, ја рециклира поголемиот дел од водата за да ги разлади калемите за ладење и да ја направи поефикасно. Белешка : Потребна е инсталација на црево за издувни гасови (вклучени сите стандардни додатоци). Бело.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ