• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Ултра 18-P Премиум Дебеломер На Сопирачките одговара 1983-Буик, Кадилак, Шевролет

Ултра 18-P Премиум Дебеломер На Сопирачките одговара 1983-Буик, Кадилак, Шевролет

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Стручно преработени според ригорозни стандарди за квалитет и перформанси, Сите Кардонски Дебеломерни Сопирачки се опремени со сосема нови, премиум компоненти за да гарантираат исклучителна долговечност и сигурност. Овие преработени клешти на сопирачките се 100% тестирани под притисок за да обезбедат конзистентни, водечки во индустријата перформанси на сопирачките. Секоја единица пристигнува со комплетен сет на сосема нов хардвер за едноставна, целосна инсталација. Вклучени се нови завртки за бенџо каде што е применливо за да се обезбеди совршено вклопување и брза инсталација. Пластичниот приклучок за капаче ја штити секоја нишка на портата на сопирачката за да обезбеди непроблематична инсталација. Вклучени се нови хардверски клипови од нерѓосувачки челик и нови иглички за монтирање каде што е применливо.Апликација За Возило : Buick Век 1996-83, Електра 1990-85, Le Sabre 1991-86; Кадилак Комерцијална Шасија 1990-85, Девил 1990-85, Флитвуд 1990-85; Шевролет Славна Личност 1990-83, Лумина АПВ 1991-90; Олдсмобил 98 1990-85, Cutlass Ciera 1996-83, Cutlass Cruiser 1994-87, Делта. Ексклузивен сребрен слој отпорен на временски услови што спречува формирање на ' рѓа, одржувајќи изглед на изложбен салон. Вклучени се нови хардверски клипови од нерѓосувачки челик и нови иглички за монтирање каде што е применливо.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ