• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Господарот и платното на неговите ученици“ од Johnон Сингер Сарџент

Трговска марка ликовна уметност „Господарот и платното на неговите ученици“ од Johnон Сингер Сарџент

 
DEN 14400.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Johnон Сингер Саргенсјубјект : Пејзаж-аперестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на луѓе кои седат во задниот дел на шумата заедно. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Господарот и платното на неговите ученици од Johnон Сингер Сарџент.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ