• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Вудсток Ветер Ѕвончиња Asli Arts® Колекција, Дијамант Capiz Ѕвонче, 14 Црвен Ветер ЅВОНЧЕ CDCR

Вудсток Ветер Ѕвончиња Asli Arts® Колекција, Дијамант Capiz Ѕвонче, 14 Црвен Ветер ЅВОНЧЕ CDCR

 
DEN 367.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Капиз се одгледува Во Индонезија и се користи секој бит. Парчињата се внимателно сортирани, сушени, исечени, обликувани, изшкуркани и обоени. Нанижани заедно со силен, невидлив најлонски кабел, тенките, рамни проѕирни парчиња обезбедуваат светлечка боја. Во 1500-тите, капизот се користел како прозорски стакла во куќите; сега тие се користат во сите видови украси за домови, вклучувајќи абажури и вазни и (се разбира) ветрови!. Овој прекрасен капиз ветробран беше рачно изработен со гордост од занаетчии На Бали. Ситно црвено ѕвонче кое е совршено за додавање боја во пријатно катче. Должина : 14 " Целокупната должина на ѕвончето се мери од врвот на прстенот / копчето за собирање до дното на фаќачот на ветер. Врв од кокосово дрво, квадратен капиз, акценти од кафеава дрвена мушка. Доаѓа подготвен да даде Завиткан во хартија. Вудсток Чимс нуди уникатна разновидност на висококвалитетни, достапни музички подароци од целиот свет кои инспирираат, забавуваат и им носат задоволство на луѓето од сите возрасти. Ние ги дизајнираме и продаваме светски познатите Звуци На Вудсток и дистрибуираме линија на наградувани музички инструменти и играчки наречени Музичка Колекција Вудсток. Основачот И професионалец, Греми(Р) Наградуваниот музичар гари Квистад во музиката ја објаснува силната посветеност на фино подесување и одличен звук-што е она што ги прави нашите производи привлечни за секого и уникатни за индустријата за подароци.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ