• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Фолкарт Екстремен Сјај Акрилна Занаетчиска Боја, Сјајна Завршница, Перидот, фл оз

Фолкарт Екстремен Сјај Акрилна Занаетчиска Боја, Сјајна Завршница, Перидот, фл оз

 
DEN 116.16

Количина на стоки
Достапно на барање

Дајте му на вашиот следен проект малку талент Со Фолкарт 2 Фл Оз Перидот Екстремен Сјај Акрилна Боја. Оваа пенлива, фина сјајна боја е идеална за целото ваше украсно изработка. Овие брилијантни бои лесно се четкаат без неред и кога ќе се исушат, оваа блескава акрилна боја се суши до блескава, пенлива завршница. Користете ја оваа премиум акрилна боја на дрво, гипс, платно, метал, теракота и многу повеќе. Оваа разноврсна акрилна боја ви овозможува да сторите се, од убави рачни слики до стилски матрици до техники за дизајнирање до Декор На домот DIYs и многу повеќе. Додадете малку глам на сите ваши уметности и занаети со слој Од Фолкарт Екстремен Сјај Акрилна Боја. ПРАКТИЧНА ГОЛЕМИНА-Оваа блескава акрилна боја вклучува различни треперливи фини честички на сјајот во шише од 2 мл. ПЕНЛИВА ЗАВРШНИЦА-Оваа брилијантна блескава акрилна боја се суши до прекрасна пенлива завршница-совршена за сите ваши уметности и занаети!. КОРИСТЕТЕ НА ПОВЕЌЕ ПОВРШИНИ-Користете ја оваа акрилна боја исполнета со сјај на различни површини како дрво, хартија, платно, Стиропор, хартиена маше и многу повеќе. ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ-Чистењето е лесно со оваа акрилна боја! Едноставно исчистете додека сте влажни со сапун и вода. ФОРМУЛА-Фолкарт Акрилната Боја е нетоксична и водена формула одлична за сите ваши проекти. Проширете ги вашите уметнички материјали со овој доверлив бренд!.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ