• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Холи Перформанси 122 - Карбуратор Мерач Млаз

Холи Перформанси 122 - Карбуратор Мерач Млаз

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Стандарден Главен Млаз, 1/4-32 Конец,.044 во. Големина на млаз;овие мерни отвори го контролираат протокот на гориво во системот за мерење. Тие се оценети во капацитет на проток кубни сантиметри во минута и се променливи за целите на подесување. Обликот на влезот, излезот и големината го одредува протокот. Сите Главни авиони На Холи се тестираат на проток, а потоа се печат со точниот број.Кликнете На Страната На Каталогот За целосен список на млазници и големини.; Одговара На Сите Холи Модел 2010, 2300, 4010, 4011, 4150, 4160 & 4500. Големини од 40-110. 1/4-32 Конец.044" авион големина. Стандарден Главен Млаз. Големини На Млазни Дупки предвидени само за повикување . Сите холи авиони се со големина според вистинскиот проток и може да варираат од големини погоре.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ