• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „мачка“ платно уметност од Шерон Форбс

Трговска марка ликовна уметност „мачка“ платно уметност од Шерон Форбс

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Шерон Forbessubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две момчиња со вагон полн со мачка, обидувајќи се да го продаде. Шерон Форбс имагинативни фотографии со рачно затемнети огледала многу од носталгичните слики од нејзиното донесување, време кога присуствуваше на едно мало училиште во селска селска и играше облечена во нејзините егзотични носии за танцување. Шерон го одржуваше својот креативен погон жив додека работеше како стилист за коса и во недвижен имот. Во обид да најде работа што ќе и овозможи повеќе време со семејството, Шерон ја истражуваше фотографијата. Таа има развиено стил на затемнети црно -бели фотографии кои прекрасно ја искажуваат радоста и спонтаноста на децата и животните. Таа внимателно ја оркестрира секоја поставка, честопати користејќи костуми или земајќи мебел за внатрешни работи до обични поставки на отворено. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Чарон Форбс „Мистеле“ платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ