• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Топлинска Лента за Сублимација,0,25 ИНЧИ, 0,125 ИНЧИ, 0,375 ИНЧИ, 0,39 ИНЧИ, 0,5 ИНЧИ, 0,75 ИНЧИ, 0,78 ИНЧИ, 1,2 ИНЧИ, 2 ИНЧИ, 3 ИНЧИ, 4ИН Лента За Пренос На Топлина Отпорна На Изолација На

Топлинска Лента за Сублимација,0,25 ИНЧИ, 0,125 ИНЧИ, 0,375 ИНЧИ, 0,39 ИНЧИ, 0,5 ИНЧИ, 0,75 ИНЧИ, 0,78 ИНЧИ, 1,2 ИНЧИ, 2 ИНЧИ,

 
DEN 250.72

Количина на стоки
Достапно на барање

Апликации : . Секоја ставка СО ХТВ или сублимација . ФПЦ/ПХБ . мотори, калеми, батерија пакет . висока температура во прав премази . лемење лента за пренос на топлина. Спецификација : . Подлога материјал : полиимид полимери филм. Тип На Лепак : Силикон. Дебелина на материјалот на подлогата : 0,035 мм. Дебелина со лепило : 0,06 мм. јачина На Лепило : 5Н/25мм. Цврстина На Истегнување : 125Н/25мм. Издолжување : 60 %. Температурен Опсег : -73°C-260°C(-99°F-500°F). Дефект напон : Мин 4.5 КВ . Топлинска Лента 100% сосема нова и Без кршливи по загревањеголемина : различни опции : 0,25 ИНЧИ,0,125 ИНЧИ,0,375 ИНЧИ,0,39 ИНЧИ,0,5 ИНЧИ,0,75 ИНЧИ,1,78 ИНЧИ,1,2 ИНЧИ,2 ИНЧИ,3 ИНЧИ,4 ИНЧИ Димензија На Лента Со Висока Температура : 0,25 ИНЧИ,0,125 ИНЧИ,0,375 ИНЧИ,0,39 ИНЧИ,0,5 ИНЧИ,0,39 ИНЧИ,0,39 ИНЧИ,0,5 ИНЧИ,0,25 ИНЧИ,0,375 ИНЧИ,0,39 ИНЧИ,0,5 ИНЧИ,0.75 во, 0.78 Во, 1 во, 1.2 во, 2 Во, 3 во, 4 во. Лента отпорна на топлина, Изработена од полиимиден филм со силиконско лепило отпорно на висока температура. Отпорност на висока Температура : тие се компатибилни со широк температурен опсег до -73°C (-99°F) и до 300°C (572°F). Се користи на изолациони плочки, офорт, автомобилски сензор и колектори, кабел со оптички влакна, облога во прав со висока температура и производство на полупроводници. Ветување за сублимација лента : ако имате какви било прашања, прво пронајдете ја вашата нарачка, потоа кликнете На "Контакт Продавач", испратете ни е-пошта и ние ќе ви вратиме 100% од износот.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ