• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Добра Храна Овесна Каша Платнена Уметност Од Робин Бетерли

Заштитен знак Ликовна Уметност Добра Храна Овесна Каша Платнена Уметност Од Робин Бетерли

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Робин Подобро Предмет : Стил На Живот : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има контејнер со овесна каша со граница околу неа.Робин Бетерли живее и го сака светот на минијатурите и уметноста затоа што тоа е постојано менување на вклученоста со материјали, произведени и сурови, и детски шарм со технологија што ја одржува посветена и адренализирана. Таа одеднаш е и понизна и горда што нејзината работа е прифатена, дозволувајќи и да живее радосен уметнички живот. Робин се сретна Со Шон (нејзиниот сопруг) во летниот камп како деца и останаа брзи пријатели дури и по и се пресели од датира во брак за да имаат деца, а сега внуци. Секојдневниот живот на паровите се врти околу нивниот вековен дом, нивната работа како занаетчии и нивното семејство и градини. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. контејнер со овесна каша со граница околу неа.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ