• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Империја лет“ платно уметност од Брус Гетт

Трговска марка ликовна уметност „Империја лет“ платно уметност од Брус Гетт

 
DEN 399.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Брус Gett Subject : City Scapestyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има воздушен поглед на зградата на Империја Стејт. Истакнати бои : Црна, сива, тен која ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. воздушен поглед на зградата на Империја Стејт.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ