• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Dell G 15.6 120Hz FHD Игри Лаптоп 8-Јадро AMD Ryzen 5800H 32GB DDR 1tb NVMe SSD NVIDIA GeForce RT 3050TI 4GB Gddr Веб Камера HDMI2. WiFi BT RJ-USB-C Позадинско Осветлување Тастатура Windows Pro

Dell G 15.6 120Hz FHD Игри Лаптоп 8-Јадро AMD Ryzen 5800H 32GB DDR 1tb NVMe SSD NVIDIA GeForce RT 3050TI 4GB Gddr Веб Камера

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Dell 2023 G15 15.6" 120 Hz FHD Игри Лаптоп 8-Јадро AMD Ryzen 7 5800 H 32 GB DDR4 1 TB NVMe SSD NVIDIA Ge Force Rtx 3050 TI 4 GB Gddr6 Webcam HDMI2.1 WIFI AX BT RJ-45 USB-C Позадинско Осветлување Тастатура Windows 10 Pro [(Моќен перформанси со amd Ryzen 5800h)] најновиот amd RYZEN 7 5800h (До 4,4 Ghz СО ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ТУРБО ЗАСИЛУВАЊЕ, 16 MB ПАМЕТЕН КЕШ, 8 Јадра, 16 НИШКИ), Кога Станува ЗБОР ЗА СУРОВА МОЌНОСТ И ПЕРФОРМАНСИ, G15 GAMING Лаптопот Не ПРАВИ КОМПРОМИСИ. [(Дисплеј и Графика)] Напојувано ОД NVIDIA Ge Force RTX 3050 TI (4 GB GDDR6 посветен), Убава дијагонала од 15,6 инчи, FHD (1920 x 1080), 120 Hz, ANTI-Glare WVA, Тенка Рамка, 250nits, DELL HD rgb камера со микрофони со дигитална низа во собранието на камерата. [(Меморија и Диск)] 32 GB DDR4 RAM МЕМОРИЈА, 1tb PCIe NVMe M. 2 SSD, Без Вграден ДВД. [(Поврзување)] Интел Wi Fi 6 AX201 (2x2) и bluetooth 5.0 combo (поддршка на брзини на пренос на гигабитни датотеки), Мрежа За Игри Убијци (10/100/1000/2500 mbps) Ethernet LAN; 1x USB 3.2 Тип-C; 1x SUPERSPEED USB 3.2 Тип-А (5 Gbps); 2 x USB2.0 Тип а; 1x hdmi2.1. [(За Бизнис)] Windows 10 Професионална, Целосна Големина Портокалова Qwerty Позадинско Осветлување Тастатура со Нумеричка Тастатура и G-Клуч. 3-ќелија, 58wh Li-yon, 180w AC Моќ adatper, 14.1 x 10.4 x 0.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ