• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Масло за велнес за спиење на ароматерапија на д -р Теал со лаванда и камилица, Флорит Оз

Масло за велнес за спиење на ароматерапија на д -р Теал со лаванда и камилица, Флорит Оз

 
DEN 95.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Пронајдете подобар ноќен одмор со масло за велнес за спиење на ароматерапија на д -р Теал со лаванда, камилица и сандалово дрво. Формулирано со слатко масло од бадем, путер од какао и масло од јојоба, оваа нежна и лесна формула брзо се апсорбира за да може веднаш да работи. Нежно масирајте и мазнете го маслото за масажа за спиење на ароматерапија на Д -р Тел низ целата кожа за брза хидратација. Без парабен, без фталат и никогаш не тестирани на животни, ние ги занаетме нашите производи за да го намалиме вашиот стрес и да ги промовираме сите форми на велнес. Подигнете ја вашата ноќна рутина со другите наши производи од ароматерапија за да помогнете во промовирање на спиењето, како што се крем за тело за спиење на ароматерапија на д-р Теал, велнес свеќа и повеќенаменска магла со лаванда, камилица и сандалово дрво од лаванда, камилица и сандалово дрво есенцијални масла за есенцијални Ноќен сон. Веднаш се апсорбира во кожата за брза хидратација. Слатко бадемово масло, путер од какао и заптивка на маслото од јојоба во влага. Подигнете ја вашата ноќна рутина со другите производи од ароматерапија за да помогнете во промовирање на спиењето, како што е крем за тело за спиење на ароматерапија на д-р Теал, велнес свеќа и повеќенаменска магла со лаванда, камилица и сандалово дрво. Без парабен, без фталат и никогаш не тестирани на животни.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ