• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Уметнички ткајачи Кембрај Греј Традиционален 7'6 9'6 килим во областа

Уметнички ткајачи Кембрај Греј Традиционален 7'6 9'6 килим во областа

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Колекцијата Камбрај ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Со изградбата на раката, овие килими нудат прифатлива алтернатива на другите рачно изработени конструкции, додека го опфаќаат истото природно однесување и шарм. Направено со волна во Индија и има среден куп. Само чисто, само една година ограничена гаранција. 100% волна. Рачно зафатена во Индија. Среден куп. Висина на купот : 0,393 ". Безбеден пат на отворено : Бр. Разновидност на бои и големини на располагање. Канистер вакууми без ритамички шипки се оптимален тип на вакуум што треба да се користи на килими. Ако мора да користите исправен вакуум, користете ја прилогот за рачна употреба секогаш. и рачните чистачи се исто така нежен и ефикасен начин за чистење килими. Само чисто или професионално чисто . Препорачани простории : Дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, ходник, фоаје. Една година ограничена гаранција на производителот. Препорачана е подлога за килим.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ