• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дури Тоби Геометриски Марокански Волна Површина Килим, Сива Слонова Коска, 8' 8 ' Плоштад

Дури Тоби Геометриски Марокански Волна Површина Килим, Сива Слонова Коска, 8' 8 ' Плоштад

 
DEN 1948.96

Количина на стоки
Достапно на барање

Сафавиех Дурис Ду632б Рачно Ткаен Сив / Тепих Од Слонова Коска Колекцијата На современи килими со рамно ткаење Е направена со употреба на 100 проценти чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии. Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи. Конструкцијата со рамно ткаење и класичните геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во секојдневни, современи и традиционални поставки. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Класичните геометриски мотиви На Колекцијата Safaviehs flat weave Dhurrie се подеднакво дома во секојдневни современи и традиционални поставки. Ткаењето Дури потекнува Од Индија и секој чекор во нашиот производствен процес верно ги следи традициите на локалните занаетчии. Резултатите се природни органски и со прекрасни нијанси во моделот и тонот. Ние користиме чиста волна за најдобро да ја рекреираме оригиналната текстура и меките бои на античките дури ценети од колекционерите. Колекција : Dhurries. Ширина На Производот : 8'. Должина На Производот : 8'. Материјал : 80% Волна 20% Памук.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ