• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Панама потресено знаме“ платно уметност од Црвен Атлас Дизајнс

Трговска марка ликовна уметност „Панама потресено знаме“ платно уметност од Црвен Атлас Дизајнс

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Red Atlas Designs Subject : Maps Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира знамето на Панама со потресена текстура. Истакнати бои : Тан, Теал, Црвена, сива, сина црвена атлас дизајнира сопственик Дејвид Бауман го знаеше секое знаме на светот со поглед на тригодишна возраст. Наскоро откако тој можеше да го именува секој главен град на секоја држава и земја, исто така. Не многу деца на таа возраст ги добиваат своите клоци проучувајќи ги атлатите на патот, но оваа loveубов кон сите нешта географија се исплати неколку години подоцна, додека тој напредуваше во државното финале на пчелата за географија во Мичиген. Неговиот афинитет кон фотографијата, илустрацијата и графичкиот дизајн ја информира оваа растечка колекција на знамиња, мапи и друга уметност што ги слави познатите и саканите симболи и форми на нашата земја и светот. Денес, Давид сè уште може да се најде како го пробива црвениот светски атлас Хамонд од 1973 година, неговиот татко му го даде пред сите тие години во слободното време. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Знамето на Панама со потресена текстура.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ