• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „БК момент во времето“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг

Трговска марка ликовна уметност „БК момент во времето“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг

 
DEN 704.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Panderscape Style : Type Prodall Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пригушена фотографија на океанот и крајбрежјето со двојка во далеку оддалеченост. Истакнати бои : Бела, тен, сива, виолетова Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пригушена фотографија на океанот и крајбрежјето со двојка во далеку оддалеченост.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ