• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Мало starвезда органски бебешки дете за кратки ракави со кратки ракави и шорцеви, сет на облека

Мало starвезда органски бебешки дете за кратки ракави со кратки ракави и шорцеви, сет на облека

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Малку starвезда органски бебешки дете маица со кратки ракави и шорцеви, 2-парчиња облека поставени чисти органски : еколошки, природна завршница за супер мекост и помалку смалување. Екстра нежно за кожата на бебето. Направено со 100% сертифициран памук на GOTS . етички произведен : Во фер трговија, одржлив и транспарентен синџир на снабдување. Производствени капацитети без џемпери . Еко-пржено : Чист органски памук одгледуван и обработен без употреба на груби хемикалии или бои, произведени во овластен објект ОЕКО-Текс . Пријателски за бебиња : Помалку смалување и етикета без обележја ја гребете нежесната кожа на вашето бебе на вашето бебе . Функционално : Поставувањето вклучува маица и шорцеви за маица . Грижа : Машинско миење ладно со слични бои користат белило што не се хлор само кога е потребно, суво суво ниско отстранување веднаш ниско железо доколку е потребно, не декорација на железо.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ