• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „рак јаболко во дрво“ платно уметност од Шерон Питс

Трговска марка ликовна уметност „рак јаболко во дрво“ платно уметност од Шерон Питс

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студирала на Академијата за ликовни уметности во Пенсилванија и Фондацијата Барнс. Таа предава акварел веќе 20 години и во моментов предава во музејот на уметноста во Монтлер.Уметник : Шерон Питссубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени јаболка во дрво. Таа е страствен читател. "Секоја слика се чувствува како авантура за откривање Кога ми се допаѓа она што го гледам како се случува. Студирала на Академијата за ликовни уметности во Пенсилванија и Фондацијата Барнс. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Таа беше поканета да биде уметничка престој во музејот Густав Стикли во 2012 година. Таа се концентрира на сликање бујни, шарени акварели засновани на теми во природата. Таа предава акварел веќе 20 години и во моментов предава во музејот на уметноста во Монтлер. Таа е наведена во „Кој е кој во американската уметност“. Нејзината работа е во многу корпоративни и приватни колекции. - Црвени јаболка во дрво. Нејзината работа е во многу корпоративни и приватни колекции. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Таа дава акварелни демонстрации и работилници низ целата земја, на југот на Франција и во моментов предава акварел работилница во Италија секое лето. "Секоја слика се чувствува како авантура за откривање Ми се допаѓа она што го гледам како се случува “. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ