• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
oneOone Свила Таби Прашина Роза Ткаенина Леопард Животинска Кожа Шиење Ткаенина Од Дворот Печатени Сам Облека Шиење Материјали Широк

oneOone Свила Таби Прашина Роза Ткаенина Леопард Животинска Кожа Шиење Ткаенина Од Дворот Печатени Сам Облека Шиење Материјали

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

* Материјал : Чиста Свила Таби (100% Свила)* Ширина : 42 инчи широк (106 см)* ГСМ : 20 ГСМ, 5мм Мама Ткаат : Обична* Карактеристика : Лесна Мека, Проѕирна * Употреба : Свилената Ткаенина Е Широко Користена Во Текстилната И Облеката Индустрија За Дизајнирање Сари, шалови што ги користиме ГОТС (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило 100% Свила 20 ГСМ 5мм Мамо. Исклучително фина, сјајна и проѕирна ткаенина. Оваа лесна ткаенина е совршена за правење шалови, фустани и користење како постава итн. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : Рачно Перење Свила или Машинско перење Во Ладна Вода, нежен циклус, со мала количина благ течен детергент, Закачете Ја Сува Или поставете ја рамно во природна форма. Не Паѓајте Сува Свила.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ