• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска Марка Ликовна Уметност Утрото Потоа Платнена Уметност Од Хал Френк

Трговска Марка Ликовна Уметност Утрото Потоа Платнена Уметност Од Хал Френк

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Хал Френкс Предмет : Народен Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија го прикажува дедо мраз како јаде на маса.Хал Френк е дипломиран На Универзитетската Школа За Уметност и Наука во Сиракуза. Тој имаше плодна кариера како илустратор и работеше како уметнички директор За Батен Бартон Дарстон и Озборн во Њујорк. Откако работеше за различни студија во Њујорк и Филаделфија, Хал стана хонорарен илустратор во Њујорк. Работел за престижни издавачки куќи како Бантом, Даблдеј, Садлер, Дау, Дантон, Мекмилан, Пантион и многу други. За комплетна листа На достигнувања Хал може да се однесуваат На Интернет. Гугл наведува повеќе од 2.500 референци за неговата работа. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Дедо мраз јаде на маса.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ