• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дорман 601-Собрание На Блендата На Радијаторот За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 2013-ФОРД БИК

Дорман 601-Собрание На Блендата На Радијаторот За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 2013-ФОРД БИК

 
DEN 575.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Овој склоп на блендата на радијаторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната бленда на опремата за да ја врати функцијата на активниот систем на блендата на решетката на возилото. Ова склопување се одликува со фабрички конектор за инсталација на приклучок и играње. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова активно склопување на блендата и моторот на решетката прецизно одговара на оригиналното склопување на опремата на специфични марки и модели. Инсталација на приклучок и играње - ова склопување на блендата на решетката е направено со електричен конектор во фабрички стил за непроблематична инсталација. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе обемно тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и сигурни перформанси. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Полициски Пресретнувач Седан : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 Форд Специјална Служба Полицијата Седан : 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 Форд Бик : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Материјал : Пластика.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ