• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дорман Хв Хардверски Комплет За Задни Барабани За Специфични Модели На Субару одговара избери: 1979-СУБАРУ ГЛ, 1990-СУБАРУ ЛОЈАЛЕ

Дорман Хв Хардверски Комплет За Задни Барабани За Специфични Модели На Субару одговара избери: 1979-СУБАРУ ГЛ, 1990-СУБАРУ ЛОЈАЛЕ

 
DEN 483.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Овој хардверски комплет за сопирачки за тапани е дизајниран да одговара на оригиналниот хардвер потребен за поправка на сопирачката на барабанот на одредени возила. Изработен од квалитетни компоненти, овој комплет е дизајниран за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој хардверски комплет за сопирачки на барабанот е дизајниран да одговара на оригиналниот хардвер потребен за поправка на сопирачката на барабанот на одредени возила. Идеално решение - овој комплет е сигурна замена за оригиналните компоненти кои не успеале поради замор. Издржлива конструкција - овој комплет е направен од квалитетни компоненти за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1979-1989 СУБАРУ ГЛ 1990-1993 СУБАРУ ЛОЈАЛЕ 1978-1987 СУБАРУ БРАТ 1981-1989 СУБАРУ ДЛ 1985-1987 СУБАРУ XT 1985-1989 СУБАРУ ГЛ-10 1989 СУБАРУ ХТ6 1980 СУБАРУ дл 4 Цил 1,6 Л 1988,1991 субару хт6 6 ЦИЛ 2.7 Л 1977-1979 СУБАРУ ДЕЛУКС 1980-1982 СУБАРУ ГЛФ 1976-1979,1982-1987 СУБАРУ СТАНДАРД 1976,1981 СУБАРУ ФВД 1980 СУБАРУ СПБ 1975-1979 СУБАРУ ГФ 1979 СУБАРУ ФЕ И ПОВЕЌЕ - ДОДАЈ вашето возило до нашиот додаток за вклопување за проверка.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ