• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Кондор Дакота Челик Пети Работа Подигање

Кондор Дакота Челик Пети Работа Подигање

 
DEN 799.20

Количина на стоки
Достапно на барање

КОНДОР 8 " Работната Чизма Во Дакота е изработена со квалитетна вистинска нубук кожа и за лесна и за издржливост. Безбедносниот прст од челик обезбедува крајна заштита, а користењето на полиуретанската влошка и средниот ѓон со ултра амортизација обезбедува неспоредлива удобност. Надворешниот ѓон ги надминува барањата за сите својства на масло, лизгање и отпорност на триење и тестирање на свиткување. Директната инјектирана конструкција am-tech® sole гарантира дека ѓонот никогаш нема да се оддели од горниот дел. Доаѓа Во Широка Ширина (Д). Ние сме убедени во нашиот производ. Затоа, ние нудиме 12-МЕСЕЧНА ГАРАНЦИЈА ЗА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ. Гаранцијата опфаќа : - Челичен Прст За Одвојување На Горниот И Надворешниот Ѓон / Ги Исполнува СТАНДАРДИТЕ ASTM F2413-11 I/75 C/75 За удар и компресија. Директниот инјектиран надворешен ѓон се врзува директно за горниот дел без употреба на лепак, создавајќи неразделна врска. Ултра амортизирање, лесен и издржлив полиуретански (СТП) ѓон за поддршка и удобност. Надворешен ѓон отпорен на масло и лизгање. 12 МЕСЕЦ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ГАРАНЦИЈА.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ