• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Скот Контејнери Од Суштинско Значење Рециклирани Влакна Хард Ролна Крпа 1.5 Јадро, Бело, 8 800 стапки, 12 КТ

Скот Контејнери Од Суштинско Значење Рециклирани Влакна Хард Ролна Крпа 1.5 Јадро, Бело, 8 800 стапки, 12 КТ

 
DEN 941.92

Количина на стоки
Достапно на барање

Скот Суштински обезбедува сигурен биланс на ефикасност, перформанси и вредност. Ако барате комерцијални хартиени крпи со висок капацитет компатибилни со повеќето универзални диспензери за хартиени крпи за ролна, Основните 100% Рециклирани Хартиени Крпи Со Тврди Влакна од Скот се одличен избор за вашиот бизнис. Ролната има големина на јадрото од 1,5" и е компатибилен со различни Професионални диспензери Кимберли-Кларк и многу универзални диспензери за крпи. Плус, со димензии 8 инчи широк х 800 стапки, тие се дизајнирани да го намалат времето на одржување, истекувањата и поплаките. Овие абсорбента рециклирани хартиени крпи се дизајнирани за ефикасно чистење и сушење за општа намена, така што вашите вработени и гости ќе користат помалку, заштедувајќи ви пари. Тип На Пешкир/Бришење : Апликација За Крпа За Ролна Со Тврда Рана : Применлив Материјал За Перење Раце : Керамички Фиберглас Готово Дрво Стакло Метал Пластика Кожа Винил Материјали : Хартија. Зелена : Ги Надминува стандардите НА ЕПА за минимална содржина на отпад по потрошувачите : крпи 40%. Пакувањето содржи 34% пост - потрошувачка рециклирана содржина, 55% вкупна рециклирана содржина. Тип На Производ-Крпи И Марамчиња-Ролна Хартиена Крпа Од Тврда Рана. Тип на Пешкир/бришење-Крпа за Ролна Од Тврда Рана. Апликација-Општа Намена. Применлив Материјал-Винил. Материјали-Хартија. Број На Плис-1. Бои-Бела. Видови Нечистотија-Течност. Мирис-Без Мирис. Должина на ролна-800 стапки. Ширина-8". Пакување-Ролна. Процент на рециклирана Содржина пред потрошувачите-30%. Процент на рециклирана Содржина по потрошувачите-70%. Вкупно Рециклирана Содржина Проценти-100% . Код за склопување-Н. Проп 65 Индикатор-Н. Зелен Индикатор-Ј. Епацпг Усогласен Код-Ј. По Количина На Пакет - 12 Ролна.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ