• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Кембриџ Џастин Геометриски Четириаголник Волна Површина Килим, Виолетова Слонова Коска, 6 '9'

Кембриџ Џастин Геометриски Четириаголник Волна Површина Килим, Виолетова Слонова Коска, 6 '9'

 
DEN 4495.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Сафавиех КЕМБРИЏ КАМ140К Рачно Изработен Виолетова /Слонова Коска Колекцијата кембриџ носи модерен Американски стил во домот или канцеларијата со овој прекрасен избор на рачно тафтувани килими од волна. Килимите од кембриџ се убаво стилизирани со класични геометриски обрасци мајсторски вткаени во кадифени исечени купови и богати со текстура со висока/ ниска јамка и исечени купови. Додадете целосно американски карактер и шарм во декорот на домот со килими од областа Кембриџ. Килимот има приближна дебелина од 0,63 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Изберете од достапни големини и форми. Изберете од достапни бои. Волна изградба. Рачно тафтувана. Висина на купот : .5 во. Современ стил. Памучна подлога.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ