• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Микро-Јамка Бриони Дијамант Шарени Површина Килим, Морнарица Слонова Коска, 8' 10'

Микро-Јамка Бриони Дијамант Шарени Површина Килим, Морнарица Слонова Коска, 8' 10'

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Софистициран портрет на меки нијанси и грациозни дезени, Колекцијата микро-Јамка на рачно изработени килими е шармантен преоден додаток на секаков вид декор. Изложувајќи ултра елегантна ниска висина на купот, овие килими беспрекорно се вклопуваат под мебелот. Одликувајќи се со мотиви на решетки со деликатни медалјони, овие врвни волнени килими се без напор елегантни. Карактеристики : висината на Купот е 0,25 - 0,5 инчи преоден Стилехичен Геометриски Тип На Ткаење : Рачно Тафтуванизадостапен во Колекцијата На Микро-Јамка На Сафавиех повеќе од 100 години, Сафавиех изработува килими со највисок квалитет и неспоредлив стил. Кликнете тука за да дознаете повеќе.Совет : препорачуваме употреба на подлога што не се лизга за да го задржите тепихот на место на мазни површини.Сите големини на килими се приближни. Поради разликата во боите на мониторот, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Ние се обидуваме точно да ги претставиме сите бои на килим. Ве молиме погледнете го текстот погоре за опис на боите прикажани на фотографијата. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Преоден Стил. Шик Геометриска Шема.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ