• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „смела невиност“ платно уметност од Стив Хендерсон

Трговска марка ликовна уметност „смела невиност“ платно уметност од Стив Хендерсон

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Стив Хендерсонсобјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дете кое стои на линија на брегот. Откако го заработи својот диплома за ликовна уметност од универзитетот во Централ Вашингтон во 1984 година, Стив тргна на странично патување со сопругата Каролин во Колумбија, Јужна Америка, каде што живееја со Колумбиските пријатели. По враќањето во Соединетите Држави, Стив започна успешна кариера во илустрација, обезбедувајќи општа и медицинска работа на лежечка медицинска издавачка компанија. Во 2006 г. Додека Стив Боис, Каролин пазари и пишува за неговата работа, а парот ја водат ликовната уметност на Стив Хендерсон, на ист начин како што се велосипедираа низ Јужна Америка години пред заедно. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Стив Хендерсон „смела невиност“ платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ