• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Хидрагенија Вода боја 2“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн

Трговска марка ликовна уметност „Хидрагенија Вода боја 2“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Мариета Коен Уметност и дизајн Субјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галерија обвиткано со платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има три виолетови цвеќиња во центарот на рамката. Истакнати бои : бела, сива, розова, виолетова, светло сина, Некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. - Три виолетови цвеќиња во центарот на рамката.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ