• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Прослава на животот“ платно уметност од Пол Келе

Трговска марка ликовна уметност „Прослава на животот“ платно уметност од Пол Келе

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Пол Kellesubject : People Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има двојка со чадор над крајбрежен пејзаж. Истакнати бои : сина, светло сина, бела, црвена, црна, сива боја која ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Двојка со чадор над крајбрежен пејзаж.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ