• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност вертиго платно уметност од Аманда Рек

Трговска марка ликовна уметност вертиго платно уметност од Аманда Рек

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија има мешан медиумски состав кој вклучува боја, исечена хартија и 3Д елементи како занаетчиски очи и пердуви. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Вертиго“ платно уметност од Аманда Реа : Уметничка : Аманда Реа. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ