• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Чалон порта“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка ликовна уметност „Чалон порта“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

 
DEN 799.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Архитекторен стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со испреплетена сончева светлина на украсна порта и градина. Истакнати бои : сива, црна, сина, бела, зелена, светло сина боја Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација изложба на големи галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Засилена сончева светлина на украсена порта и градина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ