• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Монро Шокови И Потпори Брзо-Потпора Потпора И Серпентина Пролет Собранието Одговара изберете: 2011-ТОЈОТА СИЕНА

Монро Шокови И Потпори Брзо-Потпора Потпора И Серпентина Пролет Собранието Одговара изберете: 2011-ТОЈОТА СИЕНА

 
DEN 6956.16

Количина на стоки
Достапно на барање

Одликувајќи се со дизајн специфичен За возилото, монро склопови Со брза Потпора се проверуваат, тестираат возење и се конструираат за да се врати висината на фабричкото возење и перформансите на возењето. Собрани Во Парагулд, АР, тие ги вклучуваат сите потребни компоненти во една единица. ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ заптивката За Течност За самоподмачкување го задржува гасот и го намалува прекумерното триење на клипната шипка за да помогне да се намали предвременото абење, додека клипот со лента и водичот засилен со бронза обезбедуваат издржливост. Конзистентно ВОЗЕЊЕ користи брзина Пропорционален Вентил (VPV) технологија и течност за сите временски услови што содржи специјални адитиви за да се намали триењето и да се обезбеди непречена реакција на прачката и целокупно помазно возење. ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ МИЛЈИ од ВАШЕТО возење Designed Дизајниран И потврден за да ги исполни спецификациите НА ОЕ и да испорача конзистентни перформанси. ФАКУЛТАТИВНА БАГАЖНИК ЗА ПРАШИНА/ЈУНС браник Заштитниот багажник за прашина ја намалува нечистотијата и влагата, додека браникот од јунс го намалува тешкото движење на суспензијата (и двете се продаваат одделно). СИГУРНИ ПЕРФОРМАНСИ азотното полнење со гас одржува контакт гума до пат за подобрување на возењето и ракувањето со намалување на аерацијата. ВРАЌА ВОЗЕЊЕ и РАКУВАЊЕ Поголемата дупка обезбедува поефикасна контрола на амортизацијата за да обезбеди конзистентност и непречено возење (каде што е применливо). Одговара Изберете : 2011-2014 тојота сиена 6 Цил 3,5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ