• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дорман 615 - Колектор За Внесување Мотори За Изберете Форд Линколн Меркур Модели Одговара избери: 1996-МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ, 1996-ФОРД КРАУН ВИКТОРИЈА

Дорман 615 - Колектор За Внесување Мотори За Изберете Форд Линколн Меркур Модели Одговара избери: 1996-МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ,

 
DEN 168.96

Количина на стоки
Достапно на барање

Овој доводен колектор на моторот беше прецизно дизајниран и издржливо произведен за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот колектор на одредени возила. Темелно е тестиран за да се обезбеди врвна конструкција НА ОЕМ и супериорна сигурност. Овој дел е компатибилен со следниве возила. Пред да купите, внесете ја облогата на вашето возило во алатката за гаража за да ја потврдите опремата. [Форд Круна Викторија : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000] - [Форд Гранд Маркиз : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000] - [Форд Мустангот : 1996, 1997, 1998] - [Форд Тандерберд : 1996, 1997] - [Линколн Таун Автомобил : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000] - [Меркур Пума : 1996, 1997] - [Меркур Гранд Маркиз : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000] Дорман 615-178 Колектор За Внесување Мотори За Избрани Модели На Форд / Линколн / Меркур Идеална замена-овој доводен колектор беше прецизно дизајниран и издржливо произведен за да одговара на вклопувањето и функцијата на берзанскиот колектор на одредени возила. Сигурна конструкција-тестирана за да се обезбедат врвни квалитетни перформанси И издржливост на ОЕМ. Совршено вклопување-дизајнирано да одговара на сите спецификации на оригиналниот дел за удобна инсталација без проблеми. Доверлив дизајн-изграден од лидерот во индустријата во резервни колектори. Оем Дел Број 106002; 615178; 87-2801; ФД1413043; СК615178; XT-А010; Ф6СЗ 9424 -A; Ф8АЗ 9424-ААА; Ф8АЗ 9424-БАА; Ф8АЗ 9424-П.н. е; Ф8АЗ 9424-КАЛИФОРНИЈА; Ф8АЗ 9424-ЦБ. Холандер Број 329-1514, 329-276.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ