• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Ломбра Делле Маргерит“ Арт од платно од Данка Вајтзен

Трговска марка ликовна уметност „Ломбра Делле Маргерит“ Арт од платно од Данка Вајтзен

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Данка Вајтсенсубјект : Флоралстил : Модерни и современи Производски тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има прекрасни бели цвеќиња со растение пред прозорецот и чипка. Истакнати бои : сива, црна, бела, зелена родена во Лоѓ, Полска, семејството се преселило во Торино, Италија кога Данка беше дете и живееше во Палацо Риле ди Торино. Таа присуствуваше на Институтот за уметност во Академија Албертина во Торино, и ја имаше својата прва уметничка изложба откако заврши средно училиште во галеријата Арс Плауда во Торино во 1969 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Убави бели цвеќиња со растение пред прозорецот и чипка.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ