• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Полнач и одржувач на батерии Јада 1А

Полнач и одржувач на батерии Јада 1А

 
DEN 408.16

Количина на стоки
Достапно на барање

Полначот и одржувачот на батерии Yada 1 A работи со батерии од олово, гел и агми од 6 V и 12 V, користени во автомобили, мотоцикли, UTV / ATV, снежни мотори, чамци и трактори на тревници. Со автоматско откривање, анализа на полнење и режим на одржување, овој полнач за батерии ќе ги задржи вашите батерии наполнети или ќе ги одржуваат во текот на целата година. Полначот за батерии Yada е исто така опремен со мртва батерија за предупредување, обратна поларитет, краток спој, преоптоварување и заштита на високи температури. Одржувач со двојно напон полнач за батерии од олово-киселина 6 V / 12 V, AGM и гел. Полнење и одржување на UTV / ATV, мотоцикли, снежни мотори, мали водни плочки и трактори на тревници. Дизајнирано со мртва батерија и заштита од преоптоварување. Паметниот микропроцесор изврши полнење на батеријата и интелигентно одржување со 9 чекори. Вклучува терминали на прстенот О-прстен и стеги со заштита од обратно полнење.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ