• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност Ноќна патека по Темза, 1880 Canvas wallидна уметност од Johnон Аткинсон Гримшоу

Трговска марка ликовна уметност Ноќна патека по Темза, 1880 Canvas wallидна уметност од Johnон Аткинсон Гримшоу

 
DEN 607.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, ова е подготвено за обесено, галеријата завиткано уметничко дело има чамци на река ноќе. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ