• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
КТ принцезата исече црвена гранат и кубни цирконија прстен во сребро сребро

КТ принцезата исече црвена гранат и кубни цирконија прстен во сребро сребро

 
DEN 442.88

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа прекрасна 1 карата принцеза пресечена црвена гранат ореол прстен во Стерлинг сребро е класичен и безвременски. Одликувајќи се со скапоцени камења со црвена гранат и нагласени со пенлива бела кубна цирконија, овој прстен е внимателно направен во чисто сребро од 925. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој гранат прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потписи. Ораво 1 карати принцеза Исечете црвен гранат ореол прстен во Стерлинг Сребрен скапоцен камен : Природна гарнет. Тежина на карат од камера : 1 карат вкупна тежина. Облик : Принцеза. Големина на камен : 5x5 mm. Поставување : ПРОНГ. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 4 грама. Должина : 0,88 инчи. Ширина : 0,38 инчи. Висина : 0,1 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ