• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Поп Пози и“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност „Поп Пози и“ платно уметност до јуни Ерика Вес

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Флоралстајл : Модерен и современо проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен цвет композиција во центарот на рамката. Истакнати бои : бела, тен, светло сина, сива, зелена, розова, портокалова, виолетова, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарена цветна композиција во центарот на рамката.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ