• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Флорида Мејсон Граничи Со Бушава Област Килим, Греј, 5' 5 ' Круг

Флорида Мејсон Граничи Со Бушава Област Килим, Греј, 5' 5 ' Круг

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Обоен во цврст крем, различниот куп со високо-ниски синтетички влакна користи покачени слоеви за да ги нагласи концентричните правоаголници за визуелно впечатлив декор на подот. 66% Полипропилен/23% Јута/7% Латекс/2% Полиестер/2% Памук . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . Издржлива конструкција, овие килими се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови .


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ