• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Аспен АПН521Х Рачно Изработен Јаглен Син Килим

Аспен АПН521Х Рачно Изработен Јаглен Син Килим

 
DEN 3089.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Стилски додаток за секоја соба. Направена со употреба на чиста волна во куп со ниска јамка, оваа впечатлива колекција е совршено стилизирана за елегантен-секојдневен домашен декор. 100% Волна. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во Вашите Килими За Тркачи да исчезнат со текот на времето; ставете ги Килимите За Тркачи подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Тафтувана Во Индија. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Големина : 2' 3" х 7 ' Тркач. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите Во Килимите на Тркачот; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ