• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „шема“ платно уметност од Коџи Таџима

Трговска марка ликовна уметност „шема“ платно уметност од Коџи Таџима

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Koji Tajimasubject : Architecture Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Коџи Таџима „шема“ платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ