• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Прилагодлива заштита на целосниот штит за лице, чиста безбедност на индустријата за визир

Прилагодлива заштита на целосниот штит за лице, чиста безбедност на индустријата за визир

 
DEN 191.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Лесен и удобен за носење, брзо и лесно да се облече. Еластичниот опсег може да се прилагоди според вашите потреби. Монтирана, високо транспарентна, двострана анти-фогапликација : Излегување, работа, Материјал за готвење : ПЕТ Боја : Транспарентна количина : 5 парчиња/пакувања со висок пренос на миленичиња! Изработено е од двоен материјал за миленичиња против магла. Направено со густ сунѓер за удобност . хипоалергичен бенд од пена може да апсорбира пот и да обезбеди доволно простор за очила или безбедносни очила. Дизајн на отворена пена за зголемен проток на воздух и удобност . Сониски заварен опсег му дава на штитот на лицето додадена сила и сигурност. Лесен и удобен за носење, брза и лесна за донирање . Одлична заштита од потенцијална контаминација од патогени на крв, телесни течности или штетен хемиски поздрав . двострано заштитен филм! Кога го користите, треба да го отстраните дното за да ја постигнете најдобрата транспарентност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ