• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Мишелин Пилот Спорт С Лето 295 35ЗР20 XL ГУМА

Мишелин Пилот Спорт С Лето 295 35ЗР20 XL ГУМА

 
DEN 3639.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Мишелин Пилот Спорт 4 Летна Гума. Родени од Трки За Издржливост.Нашата револуционерна Мулти-Сложена Конструкција обезбедува неспоредливи нивоа на суво и влажно држење токму онаму каде што ви треба за да настапите на највисоко ниво за да доживеете подобрени перформанси на суво ракување. Пилот Спорт 4 С има Променлива Контактна Лепенка 3.0 што го подобрува животниот век на гумите при агресивно возење со оптимизирање на распределбата на притисокот низ лепенката. Ова ги намалува жешките точки преку вртења што овозможуваат гумата да трае подолго и сепак да работи на максимално ниво. Мишелин Вкупните Перформанси го надминуваат вообичаениот компромис на абење за зафат за да испорачаат и неверојатна влечна сила и подобрен век на шарите.Максимална Комбинирана Изведба. 1-ви во време на сув круг. 1 во суво сопирање. 1-ви во влажно време на кругот. 1 во влажно сопирање. Заљубете се во неискористениот потенцијал на вашиот автомобил со најдобрата Гума со максимални перформанси, Мишелин Пилот Спорт 4 С.Нашата Технологија За Динамичен Одговор континуирано се прилагодува на патот за ултра прецизно управување, извонредна моќност во свиоците и неверојатно добар животен век на газење за летна гума. Мишелин Пилот Спорт 4 С има врвна завршница на допир што обезбедува темно кадифено дејство на надворешниот страничен ѕид, додека заштитникот на длабокиот раб штити од оштетување на светлото тркало. Мишелин Пилот Спорт 4 С Гума Роден Од Трки За Издржливост. Репер Сува Влечење. Крајна Влажна Влечна Сила. Километража гаранција : 30.000 милји. Видете гаранција за детали. Стандардна Ограничена Гаранција : 6 години.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ