• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Екена Милворк 40 Х 2Л Фибертане Брадфорд Несклопен Комплет За Ограда За Балустрада, Стил Д

Екена Милворк 40 Х 2Л Фибертане Брадфорд Несклопен Комплет За Ограда За Балустрада, Стил Д

 
DEN 1375.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Балустрадата е еден од најдобрите архитектонски елементи што постои; и ние го дизајниравме апсолутно најдобриот производ за балустрада на пазарот. Нашиот Систем Fiberthane® Balustrade е хибриден систем кој ја користи јачината и издржливоста на фибергласот и остриот детал на полиуретанот. Fiberthane® е единствениот систем со мала тежина што може да опфаќа 16 ' должини без да има потреба од нова објава или колона. Не само што е најсилниот достапен систем, туку и со Нашите Загради За Брзо Инсталирање, тој е и најбрзиот и најлесниот за инсталирање. Дополнително, се уверивме дека тоа е најисплатливиот систем што ќе го најдете! Комплетот за балустрада содржи (1) Горна Шина, (1) Долна Шина, (4) Држачи За Инсталација На Оградата и (4) Брадфорд Балустерс Стил Д. горните И долните шини од Фиберглас нудат неспоредлива јачина и можат да опфаќаат 16' должини без поддршка. Фибертан балустрадните системи се лесни што ја прави инсталацијата ветре. Одржување бесплатно и непропустливо за природни елементи. Уникатните блокови за балустри ја олеснуваат инсталацијата на скалите. Достапни се над 100 дизајни и големини на балустер.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ